Orto Smile
Trainery ortodontyczne dla dzieci

Trainery ortodontyczne dla dzieci. Czym są i dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach większość dzieci narażona jest na nieprawidłowy rozwój, który prowadzi do wad zgryzu.

Jak można korygować wady zgryzu u dzieci?

Najczęściej są to tzw. stłoczenia, czyli sytuacja, kiedy mamy zbyt mało miejsca na wszystkie zęby. Główną przyczyną powstawania stłoczeń są szkodliwe nawyki, takie jak: oddychanie przez usta, nieprawidłowe połykanie, a także niewłaściwe położenie spoczynkowe języka oraz zbyt małe napięcie warg. Jeśli u dziecka dochodzi do stłoczeń, powinny być one eliminowane tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Od jakiego wieku dziecka stosuje się aparaty ortodontyczne?

Mimo iż objawy nieprawidłowego wzrostu mogą być widoczne już około 3 roku życia, a nawet wcześniej, wielu lekarzy zaleca dłuższą obserwację, aż do momentu, kiedy dziecko będzie starsze.  Niestety, gdy rodzice zgłoszą się z dzieckiem dopiero około 12 roku życia, wada zgryzu jest już znacznie nasilona. Często wiąże się to z niepotrzebnymi ekstrakcjami, których można by było uniknąć. Na szczęście możemy odpowiednio wcześnie pokierować wzrostem, tak aby do takiej sytuacji nie doszło.

Trainery ortodontyczne dla dzieci - jak się je stosuje?

Jednym ze sposobów wspierania właściwego rozwoju dziecka w obrębie twarzoczaszki jest trainer Myobrace.   Nie wymaga on pobrania wycisków i jest dostępny w różnych wariantach, dobieranych w zależności od problemu pacjenta i wady zgryzu. Trainery stosujemy przez 1-2 godziny w ciągu dnia, a z czasem również na noc.

Trainery dla dzieci - korzyści ze stosowania

Leczenie koncentruje się na poprawie rozwoju twarzy, zapobieganiu i leczeniu wad zgryzu, nieinwazyjnym treningu mięśni, a także eliminowaniu złych nawyków.

lek. stom. Marta Szurmiak
Specjalista stomatologii wieku rozwojowego

Szukasz dentysty w Rabce-Zdroju lub jesteś z okolicy (Nowy Targ lub Zakopane)? Zapraszamy do nas!

dentysta rabka, nowy targ i zakopane
Posiadamy wykwalifikowaną
kadrę specjalistów
Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz