Co to są trainery i dla kogo są wskazane?

W dzisiejszych czasach większość dzieci narażona jest na nieprawidłowy rozwój, który prowadzi do wad zgryzu.

Najczęściej są to tzw. stłoczenia, czyli sytuacja, kiedy mamy zbyt mało miejsca na wszystkie zęby. Główną przyczyną powstawania stłoczeń są szkodliwe nawyki, takie jak: oddychanie przez usta, nieprawidłowe połykanie, a także niewłaściwe położenie spoczynkowe języka oraz zbyt małe napięcie warg. Jeśli u dziecka dochodzi do stłoczeń, powinny być one eliminowane tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Mimo iż objawy nieprawidłowego wzrostu mogą być widoczne już około 3 roku życia, a nawet wcześniej, wielu lekarzy zaleca dłuższą obserwację, aż do momentu, kiedy dziecko będzie starsze.  Niestety, gdy rodzice zgłoszą się z dzieckiem dopiero około 12 roku życia, wada zgryzu jest już znacznie nasilona. Często wiąże się to z niepotrzebnymi ekstrakcjami, których można by było uniknąć. Na szczęście możemy odpowiednio wcześnie pokierować wzrostem, tak aby do takiej sytuacji nie doszło.

Jednym ze sposobów wspierania właściwego rozwoju dziecka w obrębie twarzoczaszki jest trainer Myobrace.   Nie wymaga on pobrania wycisków i jest dostępny w różnych wariantach, dobieranych w zależności od problemu pacjenta i wady zgryzu. Trainery stosujemy przez 1-2 godziny w ciągu dnia, a z czasem również na noc.

Leczenie koncentruje się na poprawie rozwoju twarzy, zapobieganiu i leczeniu wad zgryzu, nieinwazyjnym treningu mięśni, a także eliminowaniu złych nawyków.

lek. stom. Marta Szurmiak
Specjalista stomatologii wieku rozwojowego

Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz