Powiązania stomatologii, ortodoncji z medycyną estetyczną

Żyjemy w czasach szeroko rozpowszechnionej działalności z zakresu medycyny estetycznej. Warto widzieć te działania w szerszej perspektywie.

Człowiek stanowi całość - wszystko ze wszystkim w ciele człowieka jest ściśle ze sobą powiązane. Mięśnie mimiczne, cały układ kostny ze sobą bezustannie współpracują, dlatego warto widzieć te działania w szerszej perspektywie.

W Orto Smile patrzymy szeroko i współpracujemy zespołowo, dlatego dzięki temu jesteśmy w stanie zapobiec, odwrócić niekorzystny proces, spowolnić go oraz przywrócić prawidłowość. Starzenie się jest nieuchronne, ale udowodniono, że im wcześniej zaczniemy się troszczyć o swoje zdrowie, tym wolniej ciało i jego struktury poddają się temu procesowi.  Nigdy nie jest za późno, by wprowadzić nowe lepsze nawyki dbałości o siebie by mieć wpływ na spowolnienie procesu starzenia, a swoje życie uczynić -  LEPSZYM

Najtrwalszy botoks to prawidłowy, harmonijny zgryz.

Skorygowany zgryz stanowi lepszą podporę dla tkanek miękkich twarzy, które z czasem wiotczeją i zaczynają się poddawać procesowi grawitacji - po leczeniu zmarszczki i bruzdy mogą stać się płytsze i mniej widoczne. Odciążenie stawu skroniowo-żuchwowego i rozluźnienie napięcia mięśni twarzy przynosi nie tylko ulgę w bólu, ale także sprawia , że ostre dotychczas rysy łagodnieją i twarz zyskuje pogodny wyraz. Ideą w Orto Smile jest łączenie wielu aspektów dotyczących zdrowia, jak i estetyki. Stąd uważność by nadawać temu znaczenie w planowym działaniu, gdyż wszystko w organizmie człowieka współpracuje ze sobą. Nie jest dobrym zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykonywany jest na zasadzie medycyny ratunkowej. Istotą jest zadbać o to co mamy wewnątrz. Dokonać uporządkowania, wyleczyć, zrekonstruować wszystko co zostało utracone, zniszczone. Stworzyć najlepsze z możliwych warunki okluzyjne (zwarciowe).

Porównać można to do budowy domu na trwałych fundamentach z przemyślanym planem architektonicznym z najlepszych materiałów. Dopiero po takim działaniu można myśleć o upiększaniu, tak jak na końcu dobrej budowy myślimy o  elewacji i jej urodzie . Można to robić jednoczasowo.

Każdy etap począwszy od higienizacji, stomatologii zachowawczej, wybielania zębów, poprzez leczenia ortodontyczne, chirurgiczne i protetyczne aż po medycynę estetyczną może być przez nasz zespół dokładnie przedstawiony w planie leczenia stworzonym indywidualnie dla każdego pacjenta, po odbyciu wizyty zero wraz z konsultacją.

lek. stom. specjalista ortodonta Wanda Szurmiak