Orto Smile
Wybielanie zębów

„Mon petit amour'' - Wybielanie zębów

Świat oszalał na punkcie śnieżnobiałego uśmiechu. Ludzie pragną mieć jasne, lśniące, zdrowe zęby. Temat taki oczywisty, a jednak dosyć złożony.

Dlaczego nasze zęby ciemnieją / żółkną?

Barwa zębów, ich kondycja to cechy indywidualne i tak np. osoby o naturalnie ciemniejszych zębach powinny być szczęśliwe, ponieważ ich zęby są mocniejsze, bardziej odporne na próchnice. Zębina, która jest tuż pod szkliwem to kość, jeśli jest wysoko zmineralizowana, bardziej twarda, jej barwa jest ciemniejsza, to cecha wrodzona. Czas to również czynnik, który ma wpływ na kolor, wraz z jego upływem zęby ciemnieją, żółkną. Przyczyniają się do tego czynniki zewnętrzne takie jak: barwiące pokarmy, palenie tytoniu.

Przebarwienia na zębach - jakie są przyczyny?

Niewłaściwie lub za rzadko oczyszczana jama ustna sprawia, że płytka osadza się na zębach i szybko zmienia się w trudny do usunięcia kamień nazębny. Przebarwienia na zębach powstają również w wyniku działania różnych czynników od środka organizmu, np. stosowania różnego rodzaju lekoterapii. Zęby ciemnieją również w wyniku niektórych chorób ogólnoustrojowych, przedawkowania fluoru, żelaza, antybiotykoterapii. Przyczyn niezbyt ładnego wyglądu zębów może być wiele, dlatego odpowiednia kwalifikacja zabiegu wybielania to podstawa.

Czy da się wybielić żółte zęby?

Chcąc zmienić wygląd swoich zębów należy podejść do tego profesjonalnie. Udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz oceni stan, zdiagnozuje i dokona kwalifikacji co do rodzaju zabiegu wybielania zębów. Na rynku jest proponowanych wiele metod. Są do samodzielnego stosowania w domu, a także takie, które są zarezerwowane do profesjonalnego wykonania w gabinecie stomatologicznym. Metody rozjaśniające, czyli pozwalające przywrócić dawny, utracony kolor zębów oraz wybielające, czyli zmieniające naturalną barwę kości na jaśniejszą. Pierwszym krokiem po zakwalifikowaniu przez lekarza jest wykonanie higienizacji. Przez usunięcie zalegających osadów, kamienia można odkryć naturalną barwę zębów.

Czy warto wybielić zęby u dentysty?

Przystępując do wybielania gabinetowego zęby powinny być wyleczone, a dziąsła zdrowe. Preparaty do wybielania zębów to zwykle nadtlenek karbamidu (mocznik) lub nadtlenek wodoru. Preparaty mają różne stężenia. W gabinecie pod nadzorem lekarza są używane preparaty o wyższych stężeniach, przez co zabiegi przynoszą szybsze i mocniejsze efekty. Do aktywacji preparatu używa się lampy ksenonowej lub światła lasera (laser diodowy). Z użyciem lasera zabieg trwa krócej. Metodą laserową w Orto Smile jesteśmy w stanie uzyskać kolor jaśniejszy o kilka odcieni, chociaż uwarunkowane jest to w znacznym stopniu od cech indywidualnych. Przestrzegając zaleceń pozabiegowych można uzyskać ładny efekt nawet na około 2 lata. Oprócz mody na "białe zęby" najbardziej pożądanym efektem jest według mnie zadbany harmonijny uśmiech, pełen zdrowych zębów, o ładnym kształcie, jak najbardziej naturalnych, dopasowanych do karnacji.

lek. stom. Wanda Szurmiak-Versace
Specjalista ortodonta 
Specjalista stomatologii zachowawczej
Lekarz medycyny estetycznej

Szukasz dentysty w Rabce-Zdroju? Zapraszamy do nas!

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Rabce-Zdroju, gdzie oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów w każdym wieku. Nasze usługi obejmują stomatologię zachowawczą, implanty zębów, endodoncję mikroskopową, ortodoncję dziecięcą i dla dorosłych, stomatologię dziecięcą, stomatologię estetyczną, protezy zębów, chirurgię stomatologiczną, periodontologię, higienizację i profilaktykę, diagnostykę radiologiczną, medycynę estetyczną, medycynę regeneracyjną, fizjoterapię stomatologiczną oraz laser stomatologiczny Primo. Skupiamy się na zapewnieniu najwyższej jakości leczenia i zadowoleniu naszych pacjentów

dentysta rabka, nowy targ i zakopane
Posiadamy wykwalifikowaną
kadrę specjalistów
Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz