Orto Smile
Budowanie mocnego dziecka

Wczesna ortodoncja to budowanie mocnego dziecka

Lepiej budować mocnego małego niż naprawiać zepsutego dużego

W Orto Smile zajmujemy się wczesną ortodoncją. Ideą naszego gabinetu jest współpraca ze wzrostem, który odbywa się u małego dziecka.

Czuwamy nad prawidłowym rozwojem. We wczesnym okresie życia małego pacjenta stosujemy mało inwazyjne metody biologiczne. Współpracujemy z rodzicami przy użyciu metod ortodontycznych, często równolegle z logopedą, pediatrą oraz fizjoterapeutą.

Dlaczego warto rozpocząć leczenie ortodontyczne jak najwcześniej?

Takie postępowanie pozwala uniknąć skomplikowanych długich terapii w przyszłości lub w sposób znaczący je zminimalizować.

Jak wygląda wczesna ortodoncja w Orto Smile?

Wartością dodaną do opieki nad wzrostem u małego dziecka jest odpowiednio wczesne wykrycie wady zgryzu, nieprawidłowości zębowych, kostnych, genetycznych, co również ułatwia planowe i profesjonalne postępowanie w takich przypadkach. Gdy trafia do nas mały pacjent, zawsze zostaje zbadany przez specjalistę z zakresu stomatologii wieku rozwojowego.  Następnie dobierana jest odpowiednia dla niego terapia, która sprawi, że dziecko będzie "ładnie rosło". Lepiej jest budować mocnego małego niż naprawiać zepsutego dużego. Przy dobrej fachowej opiece jaką proponujemy w Orto Smile twarz u dziecka ma szansę rosnąć w dobrym kierunku, a drogi oddechowe będą miały tendencję do rozszerzania się, co sprzyjać będzie dotlenieniu i tym samym wszystkiemu, co dobre w rozwoju.

Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz