Orto Smile
Laserowe wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów – na czym polega? Wszystko, co musisz wiedzieć o tej metodzie!

Laserowe wybielanie zębów to odpowiedź na potrzeby wielu pacjentów - metoda ta umożliwia skuteczne, szybkie i bezpieczne wybielanie zębów. Na czym dokładnie polega? Jak przygotować się do laserowego wybielania zębów i o czym pamiętać po zabiegu? Sprawdź!

Czy warto wybielać zęby? Kiedy zabieg wybielania zębów ma sens?

Decyzję o tym, kiedy najlepiej wybielać zęby, podejmuje pacjent. Wybielanie ma charakter wyłącznie estetyczny, dzięki któremu pacjenci mogą uzyskać wymarzoną biel zębów i pozbyć się nabytych przebarwień. Mogą się one tworzyć pod wpływem różnych czynników, m.in. picia dużej ilości kawy, czerwonego wina, próchnicy czy palenia papierosów.

Laserowe wybielanie zębów – na czym polega ten zabieg?

Laserowe wybielanie zębów polega na aplikacji specjalnego żelu ochronnego na dziąsła, a następnie preparatu wybielającego na zęby i ich naświetlaniu. Proces ten powtarza się kilkukrotnie podczas jednej sesji, która trwa zwykle ok. 60 minut.

 • Laserowe wybielanie zębów jest metodą, która pozwala najszybciej uzyskać widoczne efekty. Jednocześnie jest skuteczna, gdyż umożliwia wybielenie zębów nawet o kilka odcieni – ostateczny efekt zależy od czynników indywidualnych i ustaleń ze specjalistą.
 • Jednocześnie laserowe wybielanie zębów jest bardzo bezpieczne, gdyż w jego trakcie stosuje się specjalny żel ochronny na dziąsła, a także nie wiąże się z koniecznością zastosowania ściernych elementów, m.in. drobinek, które można znaleźć np. w pastach wybielających.

Laserowe wybielanie zębów – o czym pamiętać przed zabiegiem?

Laserowe wybielanie zębów pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty i cieszyć się nimi przez wiele lat. Choć do zabiegu nie trzeba się przygotowywać, to warto pamiętać o kilku kwestiach.

Przede wszystkim, aby stomatolog mógł przeprowadzić taki rodzaj wybielania zębów, muszą być one zdrowe.

Jeśli na zębach występują zmiany próchnicowe lub stomatolog zdiagnozuje inne schorzenia w obrębie jamy ustnej i zębów, to może, a nawet powinien odmówić zabiegu. Wybielanie wykonuje się wyłącznie na zdrowych zębach. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być ciąża.

Laserowe wybielanie zębów – jak przebiega zabieg?

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie zębów, co pozwoli na uzyskanie najlepszego efektu podczas ich wybielania. Warto w tym celu wcześniej skonsultować się ze stomatologiem i umówić się m.in. na usunięcie kamienia nazębnego.

 • Stomatolog oczyszcza dokładnie zęby również w dniu zabiegu.
 • Następnie aplikuje na dziąsła specjalny żel, który ma działanie ochronne i zapobiega wnikaniu substancji aktywnych, zawartych w preparacie wybielającym. Żel zostaje utwardzony.
 • W kolejnym kroku stomatolog aplikuje preparat wybielający na zęby. Preparaty te zwykle bazują na wyższym stężeniu nadtlenku wodoru, mieszczącego się w granicach 30-35%.
 • Po aplikacji preparatu wybielającego nadchodzi czas na jego utwardzenie. W tym celu stomatolog korzysta z lasera, emitującego niebieskie światło.

  Nadtlenek wodoru w kontakcie z niebieskim światłem rozpada się, a pozostałe po nim związki wnikają w głąb zęba, eliminując przebarwienia i rozjaśniając jego barwę.

Podczas jednej sesji stomatolog kilkakrotnie powtarza taki proces, to jest po ok. 10 minutach ponownie nakłada żel ochronny na dziąsła i aplikuje kolejną porcję preparatu wybielającego.

Dzięki temu, że lasery mają wbudowaną obrotową głowicę, stomatolog może nią dowolnie manewrować i odpowiednio naświetlać każdy ząb, co sprawia, że zabieg jest bardzo precyzyjny.

Laserowe wybielanie zębów. Zalecenia po wykonaniu zabiegu wybielania zębów

Efekty laserowego wybielania zębów są widoczne od razu, tuż po zakończeniu zabiegu. Aby utrzymać je jak najdłużej, niezbędne jest trzymanie tzw. białej diety przez ok. 2 tygodnie po zabiegu.

Jest to niezwykle istotne, gdyż po zabiegu zęby są nieco odwodnione, co jednocześnie sprawia, że są podatne na wchłanianie różnych barwników, a zwłaszcza tych o intensywnym charakterze.

Na czym polega biała dieta? To prosta zasada żywieniowa, którą należy kierować się przez kilka dni po zabiegu. Jej głównym założeniem jest spożywanie lekkich i niebarwiących produktów.

Po wybielaniu zębów niedopuszczalne jest spożywanie pokarmów, które silnie barwią, w szczególności:

 • mocnej czarnej herbaty,
 • czarnej kawy,
 • buraków,
 • niektórych przypraw, np. curry czy kurkumy,
 • kakao,
 • czerwonego wina,
 • wiśni,
 • jagód,
 • papryki czerwonej,
 • wyrobów czekoladowych.

Oprócz tego po laserowym wybielaniu zębów warto przez kilka dni powstrzymać się od spożywania pokarmów w skrajnych temperaturach, tj. zimnych lub gorących.

Jest to istotne ze względu na fakt, gdyż po takim zabiegu zęby mogą być nieco nadwrażliwe, a skrajne temperatury będą wzmagać ten efekt.

Ze względu na możliwą nadwrażliwość po zabiegu warto też przez jakiś czas myć zęby pastą dla nadwrażliwych zębów. Jeśli nadwrażliwość utrzymuje się zbyt długo, należy zgłosić się do stomatologa.

Laserowe wybielanie zębów Rabka, Nowy Targ i Zakopane – gdzie wykonać zabieg?

Laserowe wybielanie zębów Nowym Targu i okolicach można wykonać m.in. w Orto-Smile. Znajdziesz tu zespół specjalistów, który indywidualnie zaopiekuje się Twoim problemem. Stomatolog pomoże ci ustalić kroki niezbędne do wykonania przed zabiegiem wybielania zębów, a także poinstruuje o zaleceniach pozabiegowych.

W Orto-Smile wybielanie zębów przeprowadzane jest za pomocą innowacyjnego i bezpiecznego lasera diodowego Primo, co daje Ci pewność zadowalających efektów i bezpieczeństwa całego zabiegu.

Spraw sobie piękny uśmiech i umów się na wizytę. Ustalmy razem, jak zadbać o biel Twoich zębów!

Szukasz dentysty w Rabce-Zdroju? Zapraszamy do nas!

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Rabce-Zdroju, gdzie oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów w każdym wieku. Nasze usługi obejmują stomatologię zachowawczą, implanty zębów, endodoncję mikroskopową, ortodoncję dziecięcą i dla dorosłych, stomatologię dziecięcą, stomatologię estetyczną, protezy zębów, chirurgię stomatologiczną, periodontologię, higienizację i profilaktykę, diagnostykę radiologiczną, medycynę estetyczną, medycynę regeneracyjną, fizjoterapię stomatologiczną oraz laser stomatologiczny Primo. Skupiamy się na zapewnieniu najwyższej jakości leczenia i zadowoleniu naszych pacjentów

dentysta rabka, nowy targ i zakopane
Posiadamy wykwalifikowaną
kadrę specjalistów
Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz