Orto Smile
Metoda ICON w leczeniu przebarwień zębów

Metoda ICON w leczeniu przebarwień zębów – na czym polega i czy jest skuteczna?

Metoda ICON to jedno z rozwiązań stosowanych w gabinetach stomatologicznych, które jednocześnie pomaga w redukcji przebarwień na zębach i chroni je przed rozwojem próchnicy. To rodzaj zaawansowanej technologii, dzięki które preparat wnikający w głąb zęba może usunąć przebarwienia widoczne na jego powierzchni.

Na czym dokładnie polega metoda ICON? Jakie przynosi rezultaty? I czy ostateczny efekt usuwania przebarwień tą metodą jest skuteczny? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Skąd się biorą przebarwienia na zębach?

Przebarwienia na zębach to częsta przypadłość, która wynika przede wszystkim z prowadzonego stylu życia, a dokładniej – z naszej diety. Przykładowo, osoby, które palą papierosy, mają większą skłonność do tworzenia się nieestetycznych przebarwień na powierzchni zębów.

Z kolei w przypadku produktów spożywczych przebarwieniom sprzyjać mogą m.in. kawa, czarna herbata czy czerwone wino. Warto przyjąć sobie zasadę, że im większe nasycenie barwnikami ma dany produkt, tym większe ryzyko wystąpienia przebarwień. Ich obecność może wynikać także z innych czynników, np. zmian próchnicowych.

Czym jest metoda ICON w stomatologii?

Metoda ICON to inaczej zabieg infiltracji próchnicy. Jest to nowoczesna metoda, dzięki której zmiany próchnicowe oraz przebarwienia na zębach można usunąć za pomocą specjalnego preparatu.

Substancja ta wnika w głąb zęba, w miejscu, gdzie znajduje się dana zmiana, i skutecznie ją eliminuje. Dzięki temu metoda ICON jest w pełni bezbolesna dla pacjenta. Dodatkowo nie wpływa negatywnie na tkanki twarde zębów, a więc nie prowadzi do ich osłabienia.

Na czym polega metoda ICON w leczeniu przebarwień zębów?

Głównym założeniem metody ICON jest leczenie zmian próchnicowych oraz działanie profilaktyczne przed jej wystąpieniem.

Dzięki tej metodzie możliwe jest zahamowanie dalszego rozwoju zmian próchnicowych na zębach, a także usunięcie nieestetycznych przebarwień. Jednym z pierwszych objawów próchnicy są drobne, białe plamki na zębach, wobec których do tej pory nie znaleziono skutecznej metody eliminacji. Dzięki zastosowaniu ICON usunięcie plam o tym podłożu stało się możliwe.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z metody ICON?

Przede wszystkim jest to metoda polecana wszystkim osobom, które zmagają się ze zmianami próchnicowymi. Warto jednak pamiętać, że technika ICON będzie skuteczna tylko wtedy, gdy choroba jest na wczesnym etapie. W bardziej zaawansowanych stadiach (np. odsłonięcie trzonu zęba), konieczne będzie wdrożenie innych działań stomatologicznych.

Metoda ICON sprawdzi się również w przypadku osób, które zmagają się z przebarwieniami powstałymi m.in. w wyniku noszenia aparatu ortodontycznego czy uszkodzeń szkliwa.

Plusem metody ICON jest również możliwość usunięcia przebarwień w tzw. obszarach proksymalnych, czyli tam, gdzie występują niewielkie szczeliny pomiędzy poszczególnymi zębami. To jednocześnie miejsce, w którym bardzo często tworzą się zmiany próchnicowe.

Jak przebiega leczenie przebarwień zębów metodą ICON?

Leczenie metodą ICON trwa dość krótko i zwykle wymaga 1-2 wizyt (w zależności od ilości i zaawansowania przebarwień). Na początku stomatolog dokładnie oczyszcza zęby i zabezpiecza tkanki miękkie, m.in. dziąsło. Następnie aplikuje na wybrane zęby odpowiednie preparaty i po upływie określonego czasu zabieg jest skończony.

Efekt zauważalny jest od razu po zakończonym zabiegu, a ostateczny rezultat uwidacznia się po ok. 14 dniach. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Dzięki działaniu przeciwpróchniczemu metoda ICON nie tylko pozwala cieszyć się estetycznymi walorami, ale również daje poczucie bezpieczeństwa o dobrą kondycję zębów i ich przyszłą ochronę przed przebarwieniami.

Czy metoda ICON jest skuteczna w usuwaniu przebarwień zębów?

Metoda ICON jest skuteczna w usuwaniu przebarwień na zębach, a efekty widoczne są w stosunkowo krótkim czasie. Choć metoda ICON jest ukierunkowana głównie na eliminację przebarwień próchnicowych i zahamowanie jej dalszego rozwoju na wczesnych etapach, to z zabiegu mogą skorzystać również inne osoby.

Chęć zastosowania metody ICON do usunięcia przebarwień należy wcześniej skonsultować ze swoim stomatologiem. Jest to konieczne, gdyż jakiekolwiek zabiegi wybielające zęby zaleca się zazwyczaj wtedy, gdy ogólna kondycja zębów jest w dobrym stanie. Dlatego dentysta musi wcześniej m.in. ocenić kondycję jamy ustnej.

Metoda ICON w gabinecie dentystycznym – Zakopane, Nowy Targ, Podhale

Jeśli zależy Ci na tym, aby usunąć przebarwienia na zębach metodą ICON i jednocześnie mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach, to skorzystaj ze wsparcia doświadczonych stomatologów OrtoSmile.

W placówce dentysta kompleksowo zbada stan zdrowia Twojej jamy ustnej i ustali kolejne kroki lub wykona zabieg ICON jeszcze podczas tej samej wizyty. Wszystko zależy od konkretnego problemu, z którym zgłosisz się do gabinetu.

Zaufaj specjalistom i zadbaj o piękny oraz zdrowy uśmiech już dziś!

Szukasz dentysty w Rabce-Zdroju? Zapraszamy do nas!

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Rabce-Zdroju, gdzie oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów w każdym wieku. Nasze usługi obejmują stomatologię zachowawczą, implanty zębów, endodoncję mikroskopową, ortodoncję dziecięcą i dla dorosłych, stomatologię dziecięcą, stomatologię estetyczną, protezy zębów, chirurgię stomatologiczną, periodontologię, higienizację i profilaktykę, diagnostykę radiologiczną, medycynę estetyczną, medycynę regeneracyjną, fizjoterapię stomatologiczną oraz laser stomatologiczny Primo. Skupiamy się na zapewnieniu najwyższej jakości leczenia i zadowoleniu naszych pacjentów

dentysta rabka, nowy targ i zakopane
Posiadamy wykwalifikowaną
kadrę specjalistów
Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz