Orto Smile
Ortodoncja u dorosłych

Ortodoncja u dorosłych w Orto Smile

„Mon petit amour'' - Moje obserwacje, moje doświadczenia, moja wiedza, moja pasja.

Leczenie ortodontyczne obejmuje nie tylko ogólnie rozumiane „prostowanie zębów”, ale także stosowanie technik odtwórczych i regeneracyjnych.  Często u pacjentów dorosłych, oprócz tego, że mają problem w postaci wady zgryzu, istnieje również potrzeba poprawienia estetyki. Pacjenci nie do końca zdają sobie sprawę, iż np. braki w uzębieniu, czy wcześniejsze leczenie np. endodontyczne, czy zachowawcze, czy chirurgiczne wymuszają zakończenie planu w taki sposób, aby odbudować to, co zniszczone bądź niewłaściwe odbudowane lub też zachodzi konieczność uzupełnienia braków. Często porównuje moje planowanie leczenia do pracy architekta. Zgryz i jama ustna są strukturami w organizmie człowieka, gdzie podparcie, balans sił, ich równomiernie rozłożenie, a co za tym idzie również ich właściwa praca (funkcja) muszą być stawiane na pierwszym miejscu. Celem dobrego leczenia ortodontycznego jest po pierwsze przywrócenie prawidłowej funkcji.

Przeprowadzamy badania periodontologiczne, czyli dotyczące tkanek otaczających ząb i śluzówek jamy ustnej. Oceniamy wargi oraz ich kompetencje, a także badamy okluzję (zwarcie).  Podczas dokładnego badania czynnościowego oceniamy stawy skroniowo-żuchwowe, a więc precyzyjnie przyglądamy się żuchwie i jej ruchom.

Następnie wykonujemy w naszym gabinecie zdjęcia RTG.

Zgodnie z autorskim postępowaniem kolejną procedurą jest zebranie wywiadu - najpierw przez naszą koordynatorkę, opiekuna pacjenta. Następnie wywiad ten zostaje przeze mnie uzupełniony, a jego zakres dotyczy ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Do zestawu pytań zadawanych w trakcie wywiadu należą np. pytania o przyjmowane leki, o aktualnie przeprowadzane terapie, z naciskiem na sprawy takie jak: czy występują bóle głowy lub kręgosłupa, szumy w uszach, a nawet jak ścierają się podeszwy butów, jaki pacjent ma sposób odżywiania i czy dobrze się wysypia.

Niezmiernie ważny jest również narząd nosowy i żucia stanowiący element współdziałający z całym organizmem. Głowa waży ok. 5-7 kg. - jest to spory ciężar. Cały układ kostny, w tym kości twarzoczaszki wraz z zębami, dwoma dużymi stawami i szeregiem odległych struktur kostnych to jedna machina, która współpracuje z układem mięśniowym.

Im dłużej pracuję w swoim zawodzie, tym bardziej widzę te zależności i przykładam dużą wagę do sytuacji, w których ząb nie został podczas leczenia zachowawczego odbudowany w sposób autonomiczny, gdyż aby ząb pracował jak ząb - musi też wyglądać jak ząb.

Mając na uwadze wszystkie powyższe aspekty, wraz z moim zespołem tworzymy plany leczenia, które dążą do przywrócenia prawidłowych funkcji i pracy narządu, jak również poszukują estetyki i piękna w zębach pacjentów.

lek. stom. Wanda Szurmiak-Versace
Specjalista ortodonta 
Specjalista stomatologii zachowawczej
Lekarz medycyny estetycznej

Szukasz dentysty w Rabce-Zdroju? Zapraszamy do nas!

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Rabce-Zdroju, gdzie oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów w każdym wieku. Nasze usługi obejmują stomatologię zachowawczą, implanty zębów, endodoncję mikroskopową, ortodoncję dziecięcą i dla dorosłych, stomatologię dziecięcą, stomatologię estetyczną, protezy zębów, chirurgię stomatologiczną, periodontologię, higienizację i profilaktykę, diagnostykę radiologiczną, medycynę estetyczną, medycynę regeneracyjną, fizjoterapię stomatologiczną oraz laser stomatologiczny Primo. Skupiamy się na zapewnieniu najwyższej jakości leczenia i zadowoleniu naszych pacjentów

dentysta rabka, nowy targ i zakopane
Posiadamy wykwalifikowaną
kadrę specjalistów
Zapisz się na wizytę online w Orto Smile

Zapisz się na
wizytę online!

Zarejestruj się teraz